Prosinec 2008

Krásný nový rok!!!

31. prosince 2008 v 14:59 | Lenka

od Sabky a M.a.r.t.i.n.y.

31. prosince 2008 v 13:50 | Lenka


Děkuji,... vám taky krásnej novej rok!!!!

Tuny čokolády, cvičené veverky a Johnny Depp

29. prosince 2008 v 14:40 | Lenka |  Johnny Depp
Tuny čokolády, cvičené veverky a Johnny Depp
Pohádkový film Karlík továrna na čokoládu, který dnes uvidíte, byl natáčen neuvěřitelným způsobem. Například bylo potřeba vycvičit čtyřicet živých veverek!

Známý režisér Tim Burton přenáší svou pestrou obrazovou představivost do klasického příběhu Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu o excentrickém výrobci čokolády Willy Wonkovi a Karlíkovi, dobrosrdečném chlapci z chudé rodiny, jenž žije ve stínu Wonkovi vyjímečné továrny. Wonka, dlouho odloučený od své vlastní rodiny, se rozhodne uspořádat celosvětovou soutěž, jejíž hlavní výherce se stane dědicem jeho sladkého impéria. Pět dětských šťastlivců včetně Karlíka nalezne Zlatý kupón v jedné z Wonkových čokolád a vyhraje tak exkurzi do legendární výrobny sladkostí, kterou neměl nikdo šanci spatřit více jak 15 let. Oslněný jedním pohledem za druhým je Karlík vtahován do Wonkova fantastického světa v tomto úžasném a neutuchajícím příběhu ...

Cesta z románu na stříbrné plátno

Jak producenti snímku Karlík a továrna na čokoládu, Brad Grey a Richard Zanuck, sami říkají, měli na počátku jen velmi malou představu, do čeho se vlastně pouštějí. "Tohle je ten největší projekt, k jakému jsem se během mé kariéry dostal." říká Zanuck, který v roce 1989 získal Oscara za produkci filmu Řidič slečny Daisy.
Tvůrci také požádali o pomoc Dahlovu manželku Felicity, která se od jeho smrti v roce 1990 stará o jeho literární pozůstalost. Felicity Dahl, která se na projektu podílela jako výkonná producentka, říká, že spojení Roald Dahl, Johnny Depp a Tim Burton je "ideální kombinace."
Burton říká: "Někteří dospělí již zapomněli, jaké je to být dítětem. Roald to nikdy nezapomněl. Ve své knize má postavy, které vám připomenou lidi z vašeho života, spolužáky ze školy, ale zároveň vás celek směřuje k hlubším mytologickým archetypům a pohádkám. Je to směska emocí, humoru, dobrodružství, které by se mohlo odehrát kdekoliv a kdykoliv - a to je také důvod, proč nás stále oslovuje."

Když Tim Burton nabídl svému příteli a častému spolupracovníkovi Johnny Deppovi roli Willyho Wonky, byl téměř neschopen dokončit větu. Depp vzpomíná na den, kdy mu Burton roli nabídl, takto: "Zrovna jsme večeřeli a on se na mě obrátil se slovy ´Chci s tebou o něčem mluvit. Znáš příběh Karlíka a továrny na čokoládu, že jo? No, já se to chystám točit a říkám si, že kdybys chtěl hrát ...´ a já ani nečekal, než dokončí větu a řekl jsem mu své ´Jdu do toho. Naprosto. Počítej se mnou.´"
Herec Deep Roy, kterého Burton příhodně nazývá "největším pracantem show businessu", se ujal mnohačetné role. Ve filmu hrál všechny členy komunity Umpa-Lumpů, kteří obstarávají chod továrny. Roy pracoval s Burtonem již na Planetě opic a Velké rybě, takže byl velmi potěšen, když jej režisér přizval potřetí. Ale byl tu jeden háček, jak říká herec se smíchem: "Když jsme se o roli začali bavit, Tim to celé pojímal tak, že na place při natáčení bude jen jeden reálný Umpa-Lumpa. Tim mi však řekl: ´Ve filmu tě pak bude několik stovek.´" Pak mi řekl, že si jednu a tu samou postavu ve stejném oblečení, jen s jinou mimikou a gesty, zahraju asi pětkrát."
Důležitým prvkem továrny je Čokoládová řeka. To nejdůležitější, co o ní Tim řekl, bylo, "že má vypadat tak dobře, že má vyzývat k ochutnání. Směs na ni se začala vyrábět a skladovat přímo na placu. Jenže pro dané množství směsi byly klasické míchačky na beton naprosto nevyhovující. Bylo třeba účinnějšího zařízení, které by bylo schopno najednou namíchat tři až čtyři tuny. To nakonec tvůrci našli v podobě komerčního zařízení na míchání zubní pasty. Celkově produkce vyžadovala asi 4 milióny litrů tekutiny, z čehož asi jedna pětina padla na vodopád, zbytek na řeku, která byla 55 metrů dlouhá, od 8 do 12 metrů široká a v nejhlubším místě měla skoro metr.
Cvičené veverky
Wonka má svou fantaskní, přesto však zajímavou logiku. Domnívá se, že největšími světovými odborníky na skořápky ořechů jsou veverky. Žádný jiný stroj či tvor, člověka v to počítaje, není schopen oddělit špatný oříšek od dobrého v tak krátké době a v takové rychlosti. Stejně jako Wonka, i Tim Burton chtěl opravdové trénované veverky. "Když jsem zjistil, co je ve hře, trochu mě to vystrašilo," říká trenér zvířat Mike Alexander. "S veverkami je těžká práce a vytrénovat jich stovku, je téměř nemožné."
Výsledná podoba scény ve filmu se skládá ze spojení animatronických modelů, počítačových efektů a čtyřiceti živých veverek. Alexanderův tým, který se skládal z pěti trenérů (to vše pod dohledem Humane Society rep.) strávil 19 týdnů výcvikem, kdy se snažili věnovat každému tvorečkovi zvlášť. Většina zvířat pocházela ze soukromí, některá byla nalezena v útulku pro opuštěná zvířata.
Jakkoli jsou veverky "velmi fotogenické" a vysoce inteligentní, zachází se s nimi velmi těžko. Jsou to totiž velmi nepředvídatelní tvorové. "Jsou nerady v klidu, těžko je udržíte na jednom místě. První týdny jsme cvičili jen to, že vyšly ze svých klícek a přiběhly k nám. Necvičili jsme nic, co by měly v budoucnu umět. Dělali jsme jen malé krůčky," říká Alexander.
"Všimli jsme si, že i jejich zájem o oříšky byl značně rozdílný. Některé neprojevovaly vůbec žádný zájem, jiné je třímaly prakticky neustále." Ty, které se neprokázaly jako "odbornice na oříšky", přešly do druhé skupiny, kde byly připravovány pro jiné scény. Ty nejchytřejší veverky dělaly s oříšky." "Tim chtěl, abychom použili živých veverek kdykoliv jen to bude možné," poznamenává supervizor zvláštních efektů Nick Davis.

se zdrojem...


Johnny 2005 v LA

27. prosince 2008 v 18:58 | Lenka |  Johnny Depp

Ukradené vánoce Tima Burtna

27. prosince 2008 v 17:37 | Lenka
Dnes 23.10. na ČT1 budou dávat kreslenou pohádku od Tima B.ještě jsem to neviděla,tak se na to ráda podívám!!

se zdrojem!

Čistka v SB!

26. prosince 2008 v 20:40 | Lenka
Tak dneska jsem si udělala pořádek v Sb! pár jich už ani na svoje blogy nechodí... buď je to už nebaví, a nebo jen nemají čas a nebo tak!... ale já upřednostňuji jen ty SB které,za mnou chodí, často.kteří píší kometny, a tak jsem se dneska rozhodla, že některý pomažu.Takže kdo bude chtít, abych si je znova přidala, a nebo někdo novej,tak piště piště a piště, a pak se domluvíme..... :))

Johnny-Ikony

25. prosince 2008 v 18:40 | Lenka |  Johnny Depp

Muž,který nepřestal nikdy snít

24. prosince 2008 v 10:17 | Lenka |  Johnny Depp

Jedno jediné setkání dokáže změnit lidský život k nepoznání a dát mu konečně smysl.A pokud na sebe narazí ti praví,může z tohoto setkání vzejít i nesmrtelnost.Třeba v podobě chlapce,ketrý uměl létat a nechtěl nikdy zestárnout.

Petr Pan ,populární hrdina dětských dobrodružných knížek z pera skotského spisovatele a dramatika sira Jamese Matthewa Barrieho,se zrodil díky autorově přátelství s manželi Arthurem a Sylvií Llewelyn-Daviesovými.K nim Barrie už doby ženatý často docházel a zde se také seznámil s jejich pěti potomky,z nichž jeden byl malý byl malý chlapec Petr.Nicméně i když teto příběh ze života zní poměrně triviálně (tedy pomineme-li,že se Barrie po smrti jejich rodičů všech pěti bratrů ujal,což asi není úplně obvyklé),neznamená to,že by se na jeho základech nedal vystavět jeden z nejkouzelnějších snímků nového tisíciletí.A mistr komorních dramat,režisér Marc Forster,tedy ten muž,který natočil jak ocarový Ples příšer a pozoruhodného Lovce draků,tak ale třeba i novodobou bondovku Quantum of Solace,to svým Hledání Země Nezemě z roku 2004 skutečně dokázal.
Nejenže totiž vytěžil na samou dřeň romantickou podstatu tohoto vyprávění o mile excentrickém muži,kterému až platonická láska k vážně nemocné ženě a jejich dětem konečně umožní naplno rozvinout svou imaginaci,ale Forster nádavkem přidal něco i ze sebe-vlastní fantazii.A právě díky ní přetransformoval původní divaedlní hru Allena Kneeho The Man Who Was Peter Pan a neuvěřitelně podmanivou vizuální podívanou,nabitou jak stravou pro srdce,tak pro oči.Momochodem také i pro uši,za což může především polský hudební skladatel Jan A .P. Kaczmarek,který byl za svůj soundtrack k Zemi Nezemi nakonec oceněn Oscarem.A tato soška by nepochybně připadla fenoménu Johnnymu Deppovi,jehož ztvárnění J.M.Barrieho je skutečně jedním z vrcholných důkazů Deppovy univerzality a hereckých schopností vůbec ,kdyby se ve stejný rok nemusel jako úchvatně potrhlý a dětinský spisovatel utkat s Rayem Charlesem Jamieho Foxxe.To, že tehdy prohrál,ale neznamená,že prohraje i dnes v očích českých diváků,přičemž o vřelé přijetí se postarají i Kate Winsletová a ve vedlejších rolích účinkující Julie Christelová ,Dustin Hoffman a malý "Karlík Freddie Highmore jako Peter Llewelyn-Davies.Jen upozorzňujeme rozněžnělejší povahy-do posledních patnácti minut filmu raději nevstupujte bez pár balíků kapesníčků.Tentokrát je budete potřebovat jako málokdy předtím.se zdrojem!!!

Veselé vánoce....od Lenky

23. prosince 2008 v 21:09 | Lenka
Ahoj Lidičky, tak už je to tady ten den s velkým D! kterej ale mají snad nejvíc rádi jen děti .No a jelikož,mě tu jedno dítě pobíhá,tak musím vánoce mít ráda i já, ale jinak tyhle svátky srdečně nesnáším!!
No,takže vám všem kdo za mnou chodí,ať každej den, a nebo jen občas ,tak přeji krásný vánoce a bohatýho ježíška.A budu i nadále doufat, že za mnou budete dál chodit a psát komenty.Tak příjemné prožití všech svátků, a ještě jednou hooodně bohatýho ježíška.

je to Johnny?? poraťe mi

23. prosince 2008 v 13:59 | Lenka |  Johnny Depp
Tak nevím, našla jsem jednu fotečku, ale to tetování na té ruce mě nesedí!Tak nevím, jestli to je Johnny a nebo je to jen nějaká fotomontáž podařená.se zdrojem!!!!

od Miki za poznavačku

23. prosince 2008 v 13:51 | Lenka
děkujiii16.5.2006 v LA.

22. prosince 2008 v 15:38 | Lenka |  Johnny Depp

se zdrojem...

Johnny mluví francouzsky ve filmu

21. prosince 2008 v 18:41 | Lenka |  Videa-Johnny Deppse zdrojem!

Awards 2004

21. prosince 2008 v 17:30 | Lenka |  Johnny Depp

Awards 2000

21. prosince 2008 v 17:21 | Lenka |  Johnny Depp

se zdrojem....

Awards 1988

21. prosince 2008 v 17:09 | Lenka |  Johnny Depp